Průvodce pro začátečníky v sociálním obchodování v roce 2021

průvodce sociálním obchodováním

Ať už jste ve světě obchodování nováčkem nebo se jen zajímáte o generování nějakého dalšího příjmu z online trhů, sociální obchodování vám může pomoci. Chápeme, že sociální obchodování nemusí být preferencí každého obchodníka, a proto jsme se rozhodli vytvořit tohoto průvodce spolu s přehledem nejlepších platforem sociálního obchodování v roce 2021. Začínáme s nimi je rychlé a snadné.

Pokračujte ve čtení našeho průvodce, kde najdete další informace.

Co je sociální obchodování?

Sociální obchodování lze nejlépe popsat jako kopírování obchodů zkušených obchodníků. Nezahrnuje to pouze obchodníka s kopiemi, kde se kopíruje pouze jeden obchod, ale také zrcadlového obchodování, kde méně zkušený obchodník kopíruje přesnou obchodní strategii jako zkušenější obchodník. Sociální obchodování není nový koncept, ve skutečnosti je tu už nějakou dobu. Nyní existuje spousta obchodních platforem nabízejících usnadněné sociální nebo kopírování obchodování s potenciálními investicemi. Je důležité si uvědomit, že sociální obchodování není pro každého.

Sociální obchodování je ideální pro nové začátečníky, protože vám umožňuje nahlédnout do základních a složitých strategií, pomůže vám zjistit obchodní prostředí a získáte představu o tom, co funguje a co ne. Sociální obchodování vám také umožňuje naučit se obchodní taktiku a osvědčené postupy, které můžete na své platformě používat. Jednoduše neexistuje lepší způsob, jak se učit, než od odborníků.

To, co v zásadě budete dělat, je používat jiné obchodníky a investory a jejich rozhodnutí jako základní model pro rozhodování o vašich vlastních obchodních technikách nebo investiční strategii. Můžete buď replikovat strategii odborníka a vytvořit si ji vlastní, nebo použít techniky odborníků k inspirování své vlastní obchodní strategie.

Sociální obchodování není vůbec složité. Jednoduše se díváte na jeden obchod dokončený uživatelem x a pomocí těchto informací ovlivňujete své vlastní obchodní rozhodnutí. Někteří lidé raději používají termín obchodování s kopiemi.

Výhody obchodování s kopiemi

Mnoho nových začátečníků neví o výhodách, které může přinést obchodování na sociálních sítích / kopírování. Níže uvádíme některé výhody pro nové a zkušené obchodníky:

1. Cenný přehled

Když budete moci vidět, jak se ostatní obchodníci rozhodli na základě trhů, získáte lepší pochopení aktiv a cen. Možná by vás zajímalo, jak tyto poznatky získáte? Sociální obchodování to umožňuje tím, že vám ukáže, kde, kdy, jak a proč se obchodník rozhodl něco implementovat. To je velmi důležité a při správném použití vám poskytne konkurenční výhodu.

2. Trhy trhu

Sociální obchodování vám poskytne perspektivu, pokud jde o trh. Uvidíte, kolik lidí nakupuje nebo prodává určitá aktiva a které jsou trvale ziskové nebo klesající.

3. Inteligence a automatizace

Je důležité si uvědomit, že při určitých obchodních rozhodnutích hraje velkou roli výzkum. Analytici a matematici tráví týdny shromažďováním a analýzou dat. Rozhodování o sociálním obchodování znamená, že sledujete spolehlivé obchodníky a vaše rozhodnutí vycházejí z výzkumu a těch, kteří již obchody otestovali.

4. Zdroj učení

Noví i zkušení obchodníci musí vždy zajistit, aby se dále učili a rozšiřovali své znalosti, zejména pokud jde o obchodování na trzích. Pro ty obchodníky, kteří se zajímají o trh s kryptoměnami, je učení obzvláště důležité, protože trh s kryptoměnami je extrémně volatilní a mění se ze dne na den.

Výhody a nevýhody sociálního obchodování

Stejně jako u každého obchodu nebo investice existuje určitá úroveň rizika. Rozhodli jsme se to všechno dát dohromady a ujistit se, že rozumíte tomu, do čeho jde, když se rozhodujete o sociálním obchodování.

Výhody Nevýhody
✔️ Pro začátečníka je to docela snadný způsob, jak začít, protože sociální obchodování v podstatě kopíruje obchody zkušenějšího obchodníka. Před spuštěním si nemusíte dělat starosti s rozsáhlými znalostmi. Můžete se učit za pochodu. ❌ To, že kopírujete obchody od zkušených obchodníků, neznamená, že tito obchodníci nedělají chyby. Každý obchodník může dělat chyby. To je důvod, proč byste měli také zkontrolovat konečný výsledek obchodů.
✔️ Sociální obchodování vám umožňuje mluvit s ostatními lidmi. Je možné, že budete komunikovat s ostatními obchodníky a sdílet své kolektivní znalosti společně ve prospěch vás všech. ❌ Může být pro vás obtížné najít obchodníka, který odpovídá vašim přesným cílům nebo kapitálové injekci.
✔️ Vyžaduje velmi nízkou investici. Kopírování obchodů od zkušenějšího obchodníka znamená, že nemusíte trávit tolik času studiem trhů. ❌ Protože sociální obchodování je relativně nízké riziko, nezískáváte mnoho zkušeností z první ruky.

Jak si mohu vybrat platformu pro sociální obchodování?

Jak nyní víme, sociální obchodování je proces využívání platformy, kde aplikace nebo web umožňuje kopírovat obchody odborníků. Proces sociálního obchodování a obchodování s kopírováním se na každé platformě liší, je také důležité si uvědomit, že ne všechny platformy mají tuto funkci. Všechny obchodní platformy mají své vlastní rysy a odlišnosti, některé dokonce nabízejí bonusy a pobídky.

Zde jsou některé z nejlepších platforem sociálního obchodování v roce 2021

1. Obchodní platforma eToro

eToro je známý fintechový makléř sociálního obchodování. Společnost byla založena v roce 2007 a sídlí v Izraeli. Uvádí se, že eToro je jednou z největších světových společností v oblasti sociálního obchodování a investic na světě. eToro má miliony klientů ve více než 140 zemích. Zpočátku byla eToro graficky náročná forexová platforma, která nyní integrovala nástroje pro obchodování s kryptoměnami. Klienti, kteří nejsou v USA, mohou obchodovat s dalšími třídami aktiv, jako jsou CFD a akcie, na různých burzách. Platforma je hračkou pro investory, kteří mají základní znalosti o obchodování s kryptoměnami.

Klíčové vlastnosti eToro

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní.
 • Klienti mimo USA mohou obchodovat s kryptoměnami.
 • Žádné výslovné provize nejsou účtovány.
 • Obchodníci mohou sledovat a kopírovat obchody jiných ziskových obchodníků.

2. Obchodujte 360 ​​obchodní platformu

Trade360 v zásadě vydělává na kognitivním výzkumu, který zkoumá možnost, že se dav bude lépe rozhodovat než jednotliví profesionálové. Bylo oznámeno, že Trade360 apeluje na tisícileté obchodníky, kteří upřednostňují sociální přístup k obchodování. Makléř využívá technologii CrowdTrading a platformu MetaTrader 5, která je populární mezi makléři po celém světě a zdá se, že obchodníci se cítí pohodlněji obchodovat na těchto platformách.

Klíčové vlastnosti Trade 360

 • Trading Central je považován za jednoho z lídrů v nezávislém průzkumu trhu a za jedno z nejvýznamnějších aktiv Trade360
 • Obchodníci si mohou být jisti, že mají na Trade360 spolehlivé tržní pokrytí a přístup k cenným aktivům. Obchodníci mají také přístup k denním zprávám o trhu, které mohou být užitečné při rozhodování o obchodování na platformě.
 • Pro všechny obchodníky je k dispozici mobilní aplikace. Je přístupný uživatelům iOS a Android.
 • Živé kotace jsou k dispozici pro obchodovatelná aktiva.
 • Trade360 má inovativní technologii CrowdTrading, která je plně vybavena.
 • Jedním klepnutím můžete přepínat mezi demo a skutečnými účty.
 • Vložte prostředky, požádejte o výběr a zobrazte historii účtu.
 • Zadávejte objednávky pomocí více objednávek nebo upravujte a uzavírejte objednávky.
 • U oblíbených položek lze nastavit upozornění na cenu.
 • Na deseti časových rámcích lze zobrazit až osm stylů grafu.
 • Více než 100 technických indikátorů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me