Jaké jsou různé způsoby nákupu bitcoinů?

Kryptoměna označuje digitální peníze, které se používají k provádění plateb a provádění finančních transakcí. V roce 2008 vydal jednotlivec jménem Satoshi Nakamoto bílou knihu o první kryptoměně, bitcoinu. Později v následujícím roce 2009 byla spuštěna bitcoinová síť a bitcoin vznikl již více než deset let. Přestože po bitcoinu jsou uvolněny tisíce kryptoměn, zůstává nejpopulárnější kryptoměnou, která vstoupila do hlavního proudu.

Lidé, kteří nevědí o kryptoměnách, se při vstupu na trh musí naučit mnoho věcí. Je zásadní naučit se ukládat, převádět, nakupovat a prodávat bitcoiny. Osvojení základů trhu s bitcoiny pomůže jednotlivcům být opatrní a postupovat opatrně vpřed. Základní informace vám pomohou získat znalosti o obchodování s bitcoiny a o jedné z platforem pro obchodování s bitcoiny oficiální stránka

V tomto článku se naučíme způsoby nákupu bitcoinů.

Co je nutné k nákupu bitcoinů?

Zpočátku musí uživatelé ukládat bitcoiny, a protože bitcoin je digitální měna, jsou uloženy v digitálních peněženkách. Digitální peněženky jsou spíše jako tradiční bankovní účty, které umožňují uživatelům snadno ukládat, odesílat a přijímat bitcoiny. Tyto peněženky lze použít k občasným platbám, výběrům a vkladům. Existují tři hlavní části digitální peněženky, které zahrnují bitcoinovou adresu, veřejný klíč a soukromý klíč. Adresa bitcoinu je spíše jako číslo účtu a prostřednictvím kterého lze provádět transakce. Další důležitou věcí je také soukromý klíč bitcoinové peněženky, který funguje jako PIN. Soukromý klíč je jedinečný a pokaždé se generuje nový.

Existuje několik typů peněženek, které ukládají kryptoměny jako bitcoin, a to následovně:

Papírové peněženky

Papírové peněženky jsou offline peněženky, které k vytištění vyžadují stránku a tiskárnu. Papírová peněženka má obvykle dva QR kódy a uživatelé mohou snadno odesílat bitcoiny skenováním QR kódů. Říká se, že papírové peněženky jsou bezpečnou volbou pro ukládání vašich digitálních tokenů. Pokud náhodou ztratíte peněženku, je vždy lepší ji zálohovat; své bitcoiny můžete snadno získat zpět.

Mobilní peněženky nebo webové peněženky

Mobilní peněženky nebo webové peněženky lze používat pouze s připojením k internetu. Mobilní i webové peněženky jsou méně bezpečné, protože mobilní peněženky ukládají soukromé klíče do mobilních zařízení, zatímco webové peněženky poskytují přístup třetím stranám ke zpracování soukromého klíče. To zvyšuje riziko krádeže nebo útoku na soukromé klíče.

Stolní peněženky

Desktopové peněženky jsou mnohem lepší volbou než jiné peněženky, protože jde o offline peněženku, která ukládá soukromý klíč do počítače a nabízí špičkové bezpečnostní funkce.

Nakupujte bitcoiny kreditní kartou nebo v hotovosti.

Burzy kryptoměn jsou online tržiště, která uživatelům umožňují nakupovat a prodávat bitcoiny bez nutnosti digitální peněženky. Aby uživatelé mohli koupit bitcoiny z burzy, musí si otevřít svůj účet burzou kryptoměn, poskytnout jim vaše osobní údaje a dokončit proces KYC. Uživatelé také potřebují buď propojit svůj běžný účet, nebo kreditní kartu, aby mohli platit prostředky za nákupy. Jakmile si na svém účtu zakoupíte bitcoiny, burza uloží bitcoiny do nově vytvořené digitální peněženky. Vše, co musíte udělat, je informovat burzu o množství bitcoinů, které chcete koupit nebo prodat.

Nakupujte bitcoiny pomocí kryptoměny ATM.

Stejně jako tradiční bankomaty se nyní bankomaty pro kryptoměny vyvíjejí po celém světě. Prostřednictvím bankomatů s kryptoměnou mohou uživatelé snadno nakupovat bitcoiny prostřednictvím hotovosti, debetních / kreditních karet. Proces nákupu bitcoinů prostřednictvím krypto bankomatu je poměrně jednoduchý, protože uživatel musí do bankomatu poskytnout soukromý klíč digitální peněženky. Vyberte množství bitcoinů, které chcete koupit, a klikněte na možnost nákupu. Uživatelé, kteří nemají digitální peněženky, mohou také vytvářet papírové peněženky z bankomatů, protože bankomaty mají možnost vytvářet peněženky na místě.

Není třeba poskytovat osobní informace bankomatům s kryptoměnou. Jedinou nevýhodou používání krypto bankomatů je, že tyto stroje často účtují vysoké transakční poplatky a mají také různé směnné kurzy pro různé kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me