Uptrennd ($ 1UP): Alternativa Facebooku „první v komunitě“

Uptrennd ($ 1UP) je decentralizovaná sociální síť. S nárůstem sítí sociálních médií se postupně zvyšuje riziko ochrany soukromí a obavy o uživatelská data. V současné době chce být každý uživatel internetu při používání těchto aplikací v bezpečí. Centralizované platformy sociálních médií, jako je Facebook a Twitter, neposkytly svým uživatelům zabezpečené a spolehlivé systémy, které chrání jejich data. Proto se jako alternativa objevují platformy jako Uptrennd.

Pozadí

Jeff Kirdeikis, zakladatel společnosti Uptrennd, položil základ platformy v lednu 2019. Chtěl ji označit za „další vývoj sociálních médií“. Kirdeikis je nadšenec kryptoměny, který vlastní největší světovou kryptoskupinu na Facebooku Investování do kryptoměny. Je také hostitelem Bitcoin & Krypto Podcast.

V roce 2017, kdy technologičtí giganti Facebook, Google a Twitter zakázali reklamy založené na kryptoměnách, se do popředí dostaly decentralizované platformy sociálních médií, jako jsou Steemit, Weku, D.Live atd. Tyto platformy však byly také zapleteny do vlastních kontroverzí. Například společnost Steemit převzala společnost Tron (která byla mezi uživateli společnosti Steemit velmi kontroverzní) a způsobila, že členové vyvolali měkkou vidličku, aby snížili hlasovací sílu společnosti Steemit a Tron. Soft fork však selhal a uživatelé obvinili Tron a 3 populární burzy kryptoměn za hraní výsledku.

Jeff a jeho tým poznali toto rostoucí znepokojení a byli svědky tohoto dramatu, které rozdělilo komunitu na kusy. A tak byl vytvořen Uptrennd, aby překonal problémy, které v současné době trápí všechny ostatní decentralizované platformy. Uptrennd se odlišuje od všeho ostatního tím, že je „nejprve komunitou“, jak citoval sám Kirdeikis.

Uptrennd je dodnes standardní web 2.0, který neprošel žádným financováním semen ani žádnou počáteční nabídkou mincí (ICO).

Co je Uptrennd?

Uptrennd je platforma sociálních médií založená na pobídkách, která svým uživatelům nabízí výdělečné příležitosti pro vytváření kvalitního a originálního obsahu. Platforma je navržena s moderním nádechem, který podporuje čtyři základní faktory:

 • Svoboda projevu
 • Bezpečnost dat
 • Rovnost příležitostí
 • Spravedlivé rozdělení bohatství

Společnost Uptrennd navíc plánuje investovat 80% všech generovaných výnosů zpět do platformy, aby vytvořila důvěryhodnou a ziskovou sociální ekonomiku. Celkově úvod společnosti Uptrennd skutečně znamená začátek nové éry v odvětví sociálních médií, která motivuje především její uživatele.

Navrhl úžasné funkce gamifikace se systémem zvyšování úrovně. To umožňuje uživatelům zvyšovat jejich odměny za odeslané hlasování o obsahu & komentáře, když zvýší svůj účet pomocí nativního tokenu „1Up“.

Co je to 1UP Token?

1UP je token ERC-20, který funguje jako nativní aktivum na platformě Uptrennd. Token 1UP sleduje základní systém upvoting, který se běžněji označuje jako body.

Tyto body lze získat prováděním nejrůznějších činností, jako je přidávání příspěvků, komentování, prohlížení příspěvků atd. Uživatelé si je mohou vyměňovat za tokeny 1UP. V současné době má jeden bod hodnotu jednoho 1UP tokenu.

Stojí za zmínku, že hodnota 1 upvote nebude vždy mít hodnotu 1 tokenu. V budoucnu se hodnota může zvýšit na více než 100 bodů, abyste získali jeden token. Platforma tedy poskytuje hodnotu časným držitelům a osvojitelům. Dále zajišťuje, že ekonomika tokenů 1UP je nekonečně škálovatelná.

1UP Tokenomika

Celkově bylo 1 000 000 000 žetonů předem vytěženo a bezpečně uloženo v chladném úložišti. Žetony budou odebrány pouze v případě, že je uživatelé vyberou ze svých bodů získaných na platformě. Kromě toho se síť zavázala, že z 1UP vytvoří deflační token.

Uptrennd vypálí každý měsíc 30% bodů, které používají aktivní členové platformy k postupnému zvýšení úrovně. 30% každého bodu je spáleno z celkové zásoby, která se používá k posílení, zvýšení úrovně nebo k nákupu na místě. Například pokud se použije 10 milionů bodů, platforma spálí 3 miliony žetonů.

To znamená, že 1UP bude s každým měsícem stále vzácnější, jako každé deflační aktivum.

Kromě toho platforma také distribuuje dalších 20% investované částky do komunitního růstového fondu. V současné době je v chladírenském skladu Uptrennd téměř 900 milionů tokenů a v cirkulační dodávce asi 100 milionů tokenů.

Token je aktuálně k dispozici na burzách jako Uniswap, P2PB2B, Altilly, Idex a dalších.

Jak Uptrennd umožňuje uživatelům získávat body?

Kromě vytváření obsahu a interakce mohou uživatelé také získávat body na Uptrenndu následujícími způsoby:

 1. Obdržení hlasování o vašem komentáři nebo příspěvku
 2. Vydělávejte sdílením – při přeúčtování můžete vydělat 50% bodů.
 3. Sbírání darů od aktivních členů platformy.
 4. Denní bonus za aktivitu (vyžaduje minimálně 10 návštěv denně)
 5. Měsíční a týdenní soutěže
 6. Pozvání nových uživatelů na platformu
 7. Výměna žetonů za body.

V zásadě platí, že když se prodá jediný upvote v Uptrenndu, má hodnotu 0,05 $. Společnost však vysvětluje, že v případě, že token na burzách přesáhne 0,05 USD, zvýší se také cena bodů. Podle webové stránky je hlavním cílem platformy „udržení 10% prémie na stimulaci nákupů na burzách za likviditu.

Společnost navíc tvrdila, že „pokud cena klesne pod hranici 0,05 USD, hodnota se nezmění, je to označováno jako [] minimální cena.

Použijte případy 1UP tokenu

Platforma poskytuje uživatelům několik způsobů, jak využít své získané body.

 1. Uživatelé mohou pomocí tokenů zvýšit úroveň svých účtů. Pro každé další zvýšení úrovně poskytuje platforma přístup ke zvýšení odměny získané za každý hlasovaný příspěvek nebo komentář.
 2. Jeden může snadno zvýšit svůj vlastní příspěvek pro konkrétní počet zobrazení pomocí 1UP tokenů.
 3. Uživatelé si mohou na platformě zakoupit bannerové reklamy s tokeny 1UP. Kromě toho je 80% příjmů z reklamy vráceno komunitě.
 4. Uživatelé mohou darovat tokeny ostatním jako tipy. Kromě toho je lze použít jako odměnu za splnění konkrétních úkolů oznámených uživatelem.
 5. Uživatelé mohou prodávat své tokeny 1Up na burze třetí strany za fiat nebo jakoukoli jinou kryptoměnu.
 6. Platforma také plánuje umožnit uživatelům využívat své tokeny 1UP k odemčení uživatelsky vytvořených exkluzivních komunit založených na předplatném.

Uptrend – budoucí implementace

Podle Jeffa nyní Uptrend vstupuje do prostoru decentralizovaného financování (DeFi) s několika implementacemi a partnerstvími. Mezi funkce DeFi patří

 • Opravené sázení APY
 • Těžba likvidity
 • Sázení odměn na základě aktivity v síti

Kromě DeFi dělá velké kroky v jiných oblastech, jako jsou mobilní aplikace pro Android a iOS, získává kapitál a Direct FIAT onramp na 1UP tokeny. Platforma se také těší na zařazení 1UP tokenů na špičkové burzy.

Závěr

Uptrennd se nyní stala jednou z nejvíce angažovaných decentralizovaných platforem sociálních médií na světě. Poskytla podnikatelům, spisovatelům, fandům a dalším pracovníkům na částečný úvazek příležitost zpeněžit své dovednosti a vášeň.

Se všemi svými inovativními případy použití se zdá, že se platforma snaží stát další velkou věcí mezi všemi decentralizovanými sítěmi sociálních médií. Celkově má ​​schopnost přinést lepší viditelnost & zapojení do obsahu svého uživatele poskytováním pobídek prostřednictvím odměn za kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me