Coinbase Fees – Jak se jim vyhnout

Coinbase, jako většina burzovních poplatků poplatky za výběr. Existuje však elegantní trik, který vám umožní vyhnout se poplatkům za výběr. Coinbase je nejpopulárnější burzou kryptoměn v USA a Velké Británii díky schopnosti přímo nakupovat kryptoměny s fiatem a je jednou z mála burz, které umožňují občanům USA obchodovat. Mnoho lidí nejen používá Coinbase k nákupu kryptoměn, ale také k ukládání svých kryptoměn. Při častém používání burzy se tedy poplatky za výběr mohou určitě sčítat. Zde je několik hlavních tipů a hacků, jak se vyhnout poplatkům Coinbase nebo je snížit.

Chcete-li se v našem průvodci dozvědět více o nejlepších burzách kryptoměny.

Snižte poplatky Coinbase při odesílání bitcoinů

Coinbase a Coinbase Pro (dříve známé jako GDAX jsou dvě z nejpopulárnějších platforem po celém světě, kde mohou lidé nakupovat, prodávat a obchodovat s kryptoměnami. Coinbase a Coinbase Pro v současné době působí v USA, Evropě, Velké Británii, Kanadě, Austrálii a Singapuru. Uživatelé mohou obchodovat s kryptoměnami, jako jsou bitcoiny, ethereum a litecoiny.

Coinbase vs Coinbase Pro: Jaké jsou rozdíly?

Coinbase a Coinbase Pro jsou ve skutečnosti dva samostatné, ale související produkty. Coinbase byla spuštěna poprvé v roce 2012 a jejím cílem bylo poskytnout uživatelsky přívětivou platformu pro lidi bez zkušeností s nákupem a prodejem bitcoinů prostřednictvím bankovních převodů. V roce 2015 se společnost s rostoucím zájmem a popularitou kryptoměn rozšířila a vytvořila Coinbase Exchange – burzu bitcoinů se sídlem v USA, která umožňuje obchodování s bitcoiny a kryptoměnami. Vzhledem k tomu, že Coinbase Exchange přesahoval původní rozsah pro jejich „běžnější“ uživatele, rozhodli se ji rebrandovat na GDAX – Global Digital Asset Exchange (nyní známá jako Coinbase Pro).

Porovnány GDAX a Coinbase

Porovnány GDAX a Coinbase

Coinbase – místo, kde mohou zákazníci nakupovat, prodávat, odesílat, přijímat a ukládat vaše kryptoměny.

Coinbase Pro (dříve GDAX nebo Coinbase Exchange) – výměna pro profesionální obchodníky. Kromě toho, že má stejné funkce jako Coinbase, umožňuje Coinbase pro uživatelům také následující:

  • Obchodujte mezi různými kryptoměnami;
  • umístit trh, omezit a zastavit příkazy; a
  • mít podrobnější obchodní grafy pro analýzu krátkodobých trendů (např. kniha objednávek, objem atd.).

A co je nejdůležitější, Coinbase Pro má nižší poplatky a v některých omezených transakcích nulové poplatky.

Jaké jsou poplatky za Coinbase a Coinbase Pro?

Poplatky za transakce za nákup / prodej Coinbase

Coinbase má nejdražší poplatky ve srovnání s jinými, které považujeme za kryptoměny 1. úrovně. Coinbase účtuje a 0,50% poplatek pro nákup a prodej kryptoměny. Kromě toho Coinbase také účtuje poplatek Coinbase. Coinbase Fee je větší (1) paušální poplatek v závislosti na velikosti objednávky; (2) a variabilní procento v závislosti na vaší oblasti a typu platby.

Zde jsou paušální poplatky účtované společností Coinbase:

Celková částka transakce Transakční poplatek (USD, EUR, GBP)
Méně než 10 $ 0,99 $, 0,99 €, 0,99 £ 
Více než 10 $, méně než 25 $ 1,49 $, 1,49 €, 1,49 £
Více než 25 $, méně než 50 $ 1,99 $, 1,99 €, 1,99 £
Více než 50 $, méně než 200 $ 2,99 $, 2,99 €, 2,99 £

Nájemné

Níže je variabilní procento pro uživatele v USA. Zkontrolujte zde variabilní procenta pro ostatní země.

USA variabilní procentoUSA variabilní procento

Zde je ukázka toho, jak vypočítat poplatek za transakci nákupu / prodeje. Například jsem ve Spojených státech a chci pomocí své debetní karty koupit bitcoin v hodnotě 20 USD. Můj paušální poplatek by byl 1,49 USD, protože celková částka transakce je více než 10 USD, ale méně než 25 USD. Zatímco variabilní procento by bylo 3,99%, protože platím debetní kartou. V tomto případě, Coinbase by mi účtoval 1,49 USD protože paušální poplatek je vyšší než variabilní procento.

Poplatky za převod mezi kryptoměnou a kryptoměnou

Pro konverze z kryptoměny na krypto, např. USDC na BTC nebo BTC na ETH, Coinbase účtuje rozpětí marže až 2%. Přesná marže by závisela na výkyvech trhu v té době.

Poplatky za obchodování Coinbase Pro

Coinbase Pro na druhé straně funguje na modelu poplatku výrobce a příjemce. Byl bys považován za „příjemce„Pokud zadáte objednávku za tržní cenu a tato objednávka je vyplněna okamžitě. Na druhou stranu jste „výrobce„Pokud zadaná objednávka není okamžitě uzavřena s existující objednávkou. V případě, že je okamžitě spárována pouze část vaší objednávky, zaplatíte poplatek za převzetí pouze za tuto část. Poté, co bude uzavřena, zaplatíte poplatek tvůrci za zbývající část celkové objednávky.

Poplatky Coinbase Pro jsou účtovány jako procento z dané transakce. Pokud jde o procento, záleželo by to na celkové částce obchodované uživateli za 1 měsíc takto:

Poplatek za obchodování Coinbase ProPoplatek za obchodování Coinbase Pro

Na základě výše uvedeného, ​​pro uživatele s malým objemem, např. u těch, kteří obchodují méně než 10 000 USD měsíčně, by jejich poplatky činily 0,50% z každé transakce.

Jednou z možných metod, jak snížit poplatky za obchodování, je samozřejmě pracovat na vyšší úrovni zvýšením měsíčního objemu obchodu. Například pokud se za měsíc obchoduje více než 10 000 USD, poplatky Maker and Taker klesnou na 0,35%, což znamená 15% snížení poplatků za obchodování.

Coinbase hack: použijte Coinbase Pro (GDAX), abyste se vyhnuli poplatkům za výběr z Coinbase

Coinbase poplatky za výběr může být velmi vysoká. Když uživatelé vyberou své mince z platformy Coinbase, Coinbase bude účtovat uživatelům poplatek na základě jejich odhadu poplatků za síťové transakce, které očekávají, že zaplatí. Coinbase uvedl, že za určitých okolností se poplatek, který Coinbase platí, může lišit od odhadu. Existuje tedy možnost, že odhadovaný poplatek, který uživatelé musí zaplatit, je VYŠŠÍ než poplatek za síťové transakce, který společnost Coinbase skutečně zaplatila.

Může však existovat způsob, jak se vyhnout poplatkům za výběr z Coinbase. Podle Coinbase, neúčtují poplatky za převod kryptoměny z jedné peněženky Coinbase do druhé. Vzhledem k tomu, že Coinbase a Coinbase Pro (GDAX) jsou vlastněny stejnou společností, posílání vašich prostředků z Coinbase do Coinbase Pro by bylo okamžité a bezplatné, protože se jedná o převod z jedné peněženky Coinbase do jiné.

Coinbase Pro nabízí ZDARMA poplatky za výběr digitálních aktiv, jako je bitcoinCoinbase Pro nabízí ZDARMA poplatky za výběr digitálních aktiv, jako je bitcoin

Klíč je zde Coinbase Pro neúčtuje žádné poplatky za výběr. Poté můžete své kryptoměny poslat z Coinbase Pro do jakékoli jiné peněženky mimo platformu Coinbase, aniž byste platili poplatky za síťový převod.

Vyberte jinou kryptoměnu

Bitcoin má nejdražší poplatky za převod na Coinbase. Jedním ze způsobů, jak snížit poplatky za převod, je směna bitcoinu za jinou kryptoměnu, jako je litecoin nebo bitcoinová hotovost. Převod těchto mincí bude levnější a po dokončení převodu na přijímající burze by mohly být vyměněny zpět za bitcoiny.

Použijte jinou burzu

Pokud jsou pro vás poplatky Coinbase příliš drahé, můžete vždy použít jinou burzu, jako je Binance nebo FTX Exchange. Tyto burzy nabízejí konkurenceschopnější výběry a mají také více typů možností kryptoměny. Chcete-li se dozvědět více o nejlepších burzách kryptoměny v našem průvodci.

Je použití Coinbase nákladné?

Poplatky Coinbase jsou v souladu s jinými burzami kryptoměn, přičemž za transakce mezi 50 až 200 dolary se účtuje 2,99 USD. U větších transakcí však Coinbase účtuje variabilní procentní poplatek 1,49%. Pro cokoli nad 10 000 USD doporučujeme používat obchodní přepážky Over The Counter (OTC), které lépe zvládají velké objemy s flexibilnějšími sazbami. Zde je seznam top 5 OTC přepážek.

Další čtení

Chcete-li se dozvědět více o bitcoinech, kryptoměnách a jak začít, podívejte se na můj kurz vytvořený ve spolupráci s Jeffem Kirdeikisem z Uptrenndu- Bitcademy: Learn, Invest & Obchodujte s bitcoiny – za méně než hodinu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me