Výměny

Pokud jste připraveni a ochotni koupit nějaké bitcoiny, měli byste se seznámit s bitcoinovými burzami. V nedávné minulosti se objevilo mnoho bitcoinových burz a jako takové musíte opatrně šlapat. Existuje mnoho aspektů, které budete muset zvážit před výběrem správné burzy. Naším cílem je představit vám některé z nejlepších burz na nákup bitcoinů a dalších kryptoměn.

V této části předpokládáme, že rozumíte základům kryptoměn a dospěli jsme k závěru, že je to pro vás hodný investiční podnik. Pokud jste stále nejasní, pokud jde o bitcoiny, měli byste sledovat odkazy na blog níže uvedené k jednotlivým článkům, které vrhnou více světla na vaši oblast zájmu. Zde jsou základy.

Co je bitcoinová burza?

Bitcoinová burza je v podstatě digitální tržiště, kde mohou zájemci o obchodování s bitcoiny nakupovat a prodávat tuto kryptoměnu pomocí altcoinů nebo fiat měn (USD, EUR atd.). Burza bitcoinů funguje jako prostředník mezi prodejci a kupujícími bitcoinů.

Platformy pro výměnu bitcoinů obecně spojují kupce bitcoinů s prodejci. A stejně jako v obchodování s akciemi, mohou se obchodníci v bitcoinovém směnárenském obchodě rozhodnout prodat nebo koupit bitcoiny zadáním limitního příkazu nebo tržního příkazu. Oba jsou odlišné – zde se liší. Díky tržní objednávce dává obchodník burze oprávnění obchodovat se svými bitcoiny za nejlepší cenový trh na jiných online platformách. Na druhou stranu, s limitním příkazem, obchodník říká burzovní společnosti, aby obchodovala své bitcoiny za cenu, která je buď nižší než převládající poptávka, nebo která převyšuje převládající nabídku. To samozřejmě záleží na tom, zda někdo prodává nebo kupuje.

Druhy bitcoinových burz

Mezi typy bitcoinových burz patří:

Obchodní platformy

Jedná se o webové stránky, které jsou navrženy tak, aby spojovaly prodejce a kupující pro bitcoinové transakce. Za každou transakci je účtován stálý poplatek.

Přímé obchodování

Jedná se o platformy, které obchodníkům poskytují přímé peer to peer obchodování. S tímto typem výměny bitcoinů si mohou všichni obchodníci ze všech částí světa vyměňovat své bitcoiny a měny. V přímém obchodování není stanovena žádná tržní cena. Každý prodejce si stanoví svou vlastní tržní cenu.

Zprostředkovatelé

Jedná se o webové stránky, které byly vytvořeny, aby umožnily komukoli nakupovat bitcoiny za předem stanovenou cenu. Zprostředkovatelé stanovili cenu. Tyto makléře kryptoměny si můžete představit jako obchodníky s devizami.

Co byste měli zvážit před připojením k jakékoli bitcoinové burze

Než se zavazujete k jakékoli výměně a obchodování svých bitcoinů, je důležité si udělat domácí úkol. Níže uvádíme několik faktorů, které byste měli zvážit, než skočíte přímo do burzy.

Pověst

Nejjednodušší a nejlepší způsob, jak se o burze dozvědět více, je hledat její recenze online napsané špičkovými weby s recenzemi v oboru a jednotlivci. Můžete také požádat o radu na různých bitcoinových fórech. Níže naleznete naše recenze jednotlivých platforem, abyste se mohli poučit, aniž byste sami prováděli příliš mnoho průzkumů.

Poplatky

Všechny burzy mají na svých webových stránkách informace o poplatcích. Než se k některému z nich připojíte, ujistěte se, že rozumíte procesu vkladů, transakcí a poplatků za výběr. Ano, poplatky se u jednotlivých burz velmi liší.

platební metody

Jaké jsou některé z platebních metod, které jsou k dispozici na platformě pro výměnu bitcoinů? Má směnárna debetní nebo kreditní kartu? PayPal? Bankovní převod? Výměna bitcoinů s omezenými platebními metodami může být nepříjemností při používání. Měli byste mít na paměti, že používání kreditní karty k nákupu bitcoinů bude vyžadovat ověření a bude přitahovat vyšší poplatek za prémii a cenu, protože riziko podvodu je vyšší. U bankovních převodů bude proces trvat déle, protože transakce musí být ověřena bankami.

Geografická omezení

Některé burzy nabízejí specifické funkce, které jsou přístupné pouze z předem určených zemí. Před připojením se vždy ujistěte, že platforma má všechny funkce a nástroje přístupné ve vaší zemi nebo v zemích, které často navštěvujete na dovolenou.

Závěr

Stejně jako těžba jsou bitcoinové burzy nedílnou součástí nového světa kryptoměn a celého jeho ekosystému. Než vstoupíte, ponoříte se do vody, rozumíte obchodu, nechte vás někoho provést, pokud to bude nutné, ale ať děláte cokoli, nepouštějte se do toho slepý.

Níže najdete všechny naše recenze a průvodce nákupem burz, abyste mohli snadno začít.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me