Recenze KeepKey Hardware Wallet (2020): Stále se vyplatí jej kupovat?

Peněženka KeepKey byla vydána v roce 2015. Maloobchodní prodej za 49 USD je hardwarová peněženka, kterou mohou držitelé digitálních aktiv používat k bezpečnému ukládání svých kryptoměn. Jedná se o relativně dostupnou cenu ve srovnání s konkurencí. Díky jeho chybějícím funkcím a problémům se zabezpečením však zaostává v konkurenci hardwarové peněženky v kryptoměně.

Hardwarová peněženka KeepKeyHardwarová peněženka KeepKey

Peněženka podporuje více než 40 různých typů kryptoměn. Peněženka však nemá pověst svých konkurentů: Ledger Nano S, Ledger Nano X a Trezor Model T. Bez ohledu na to má peněženka stále určité strukturální a estetické prvky, díky nimž by mohla být slušnou volbou.

Společnost KeepKey byla založena Darinem Stanchfieldem v roce 2014 a její ústředí je v USA. Společnost se stala vůbec první hardwarovou peněženkou, která byla integrována do burzy s ní partnerství se společností Shapeshift v roce 2016. V tuto chvíli společnost Shapeshift Company získala projekt, ale Darin si stále zachovává roli generálního ředitele.

Klíčové vlastnosti KeepKey:

  • Větší obrazovka– Zobrazuje úplné adresy kryptoměny bez rolování
  • Vážný luxus– Hladký povrch a nemá pocit, že by se snadno zlomil.

Tato multiměnová peněženka vám může poskytnout méně nákladnou alternativu se spoustou funkcí prémiových hardwarových peněženek. Navzdory tomu, že svým protějškům chybí pověst, jeho krásný design a snadné použití z něj stále činí uchazeče na trhu peněženek s kryptoměnou.

Obal

KeepKey přichází s jedinečným designem a obalem produktu. Krabice již má na obou stranách bezpečnostní plomby, které potvrzují, že nedošlo k neoprávněné manipulaci. Uvnitř krabice najdete peněženku KeepKey, kabel USB pro připojení k počítači a kartu, na kterou můžete napsat větu o obnovení. Součástí balení je také kožené pouzdro pro bezpečné uložení karty.

Peněženka je také vybavena ochranou druhé obrazovky, jako je Trezor, která chrání před špionováním kláves Keystroke.

V době uvedení na trh v roce 2015 společnost KeepKey prodávala za vysokou cenu. U etablovanějších konkurentů je cena nyní na 79 USD výrazně nižší.

To je cenově dostupnější než Ledger Nano X za 119 USD a Trezor Model T za 173 USD, i když jsou novější.

Bezpečnostní funkce

KeepKey ukládá vaše soukromé klíče v samostatném offline prostředí. To znamená, že nebude ovlivněno, pokud bude váš počítač napaden viry.

Kromě toho může být KeepKey chráněn PIN kódem a zálohován 18 až 24 semeny pro obnovu slov. Tyto funkce se však v současné době očekávají v hardwarových peněženkách, přičemž Ledger i Trezor mají stejné.

KeepKey má konkrétně randomizaci čísel, aby hackerům zabránil v krádeži vašich kryptoměn pomocí malwaru. Zde je pokaždé náhodně umístěno umístění čísel PIN.

KeepKey má randomizaci pomocí čísla PINKeepKey má randomizaci pomocí čísla PIN

KeepKey se však nezabývá žádnými dalšími podrobnostmi o jejich bezpečnostních prvcích.

Aktualizace: Chyba zabezpečení KeepKey PIN zjištěná týmem Ledger

Ledger (ano ti, kteří stojí za Ledger Nano X) již dříve objevil fyzickou zranitelnost v hardwarových peněženkách Trezor a KeepKey, která umožňuje hackerům přístup k vaší frázi pro obnovení za méně než 5 minut, pokud fyzicky mají vaše zařízení. Tato chyba zabezpečení se bohužel jeví jako zcela neodstranitelná, protože souvisí s výrobou zařízení. Zde o této zranitelnosti pojednáváme trochu podrobněji ve vztahu k Trezoru.

Tým Ledger nyní objevil další zranitelnost, tentokrát ve vztahu k ověření PIN. Tento hack zahrnuje vytvoření databáze rozdílného výstupního napětí ve srovnání s tajnými hodnotami smíchanými s PIN kódem uloženým v paměti KeepKey. Tuto databázi lze poté použít k obnovení tajných hodnot v libovolném zařízení KeepKey. Pokud má tedy hacker fyzický přístup k vašemu KeepKey, může připojit vaše zařízení, číst napěťový výstup vašeho čipu a porovnávat ho s databází. Odtamtud může hacker obnovit váš PIN kód.

ShapeShift, výrobci KeepKey opravili chybu zabezpečení s ověřením PIN ve své verzi firmwaru 6.4.1. Navzdory tomu jsme stále museli revidovat naše hodnocení zabezpečení z 3,5 na 3 z 5 pro KeepKey, protože fyzická zranitelnost zůstává neopravitelná.

3/5 Hodnocení bezpečnosti

Podpora více měn

Keepkey nativně podporuje 7 nejběžnějších kryptoměn: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Dogecoin, Ethereum a Litecoin. Včetně tokenů ERC-20 podporuje více než 40 mincí.

Nejnovější seznam podporovaných kryptoměn KeepKey.Seznam podporovaných kryptoměn KeepKey.

To je mnohem méně než více než 1 000 kryptoměn podporovaných konkurenty KeepKey.

Při vydání mého videa v srpnu 2018, které porovnávalo Trezor Model T, Ledger Nano S a KeepKey, ten nepodporoval tokeny ERC-20.

KeepKey však neustále pracuje na vývoji svého firmwaru a tokeny ERC-20 jsou nyní podporovány.

Existují také stížnosti, že aktualizace KeepKey se u podporovaných kryptoměn pomalu aktualizuje. Například Bitcoin Satoshi’s Vision (SV) byl vytvořen z hard forku Bitcoin Cash (BCH) 15. listopadu 2018. K dnešnímu dni, tj. O 6 měsíců později, však pro něj KeepKey stále nepodporuje.

2,5 / 5 podpora více měn

Hardware design

Srovnání velikosti: KeepKey vs Trezor vs LedgerSrovnání velikosti: KeepKey vs Trezor vs Ledger

KeepKey je jednou z největších hardwarových peněženek v kryptoměně o rozměrech 38 x 93,5 x 12,2 mm. Má také zásadní pocit, že je luxusnější než jiné peněženky na kryptoměny. Někteří lidé, včetně mě, by však upřednostňovali menší peněženky.

KeepKey se také může pochlubit jednoduchým designem, protože má pouze 1 tlačítko.

Lze se obávat, že mít pouze 1 tlačítko bude znamenat, že bude trvat věky, než se nastaví semeno pro obnovení a zadají čísla PIN. KeepKey to však zjednodušuje tím, že většinu procesů provádí prostřednictvím své aplikace. Tlačítko se obecně používá pouze pro zapnutí / vypnutí a jako potvrzovací tlačítko.

KeepKey má také největší obrazovku s obrazovkou OLED o rozměrech 256 × 64 mm 3,12 ″. Obrazovka je chráněna polykarbonátovým pouzdrem, i když je stále snadné ji poškrábat. Škrábance jsou však pouze kosmetické a nemají vliv na používání zařízení.

Výhodou této velké obrazovky je, že může zobrazovat adresy kryptoměny a dokonce i frázi pro obnovení jako celek. To uživatelům ušetří rolování tam a zpět, což je obrovské plus.

KeepKey používá rozhraní USB-A pro nabíjení a připojení k počítači. Uživatelé Windows by to určitě dali přednost. Jedním z problémů zařízení Ledger Nano S je to, že připojení USB-A se po delším používání stává nestabilním. Není však známo, zda se jedná o problém i v peněžence KeepKey, protože upřímně řečeno, nepoužíváme ji často.

Instalace

Proces je podobný a jednodušší než u jiných hardwarových peněženek.

Jednoduše si stáhnete KeepKey rozšíření pro Google Chrome z obchodu Google Play a připojte zařízení.

Pokyny na obrazovce jsou velmi základní a trvá méně než 5 minut. Nezapomeňte dokončit nastavení pomocí špendlíku a fráze pro obnovení.

Je samozřejmé, že při psaní fráze pro obnovení; zajistěte, aby nebyly zaznamenány žádné kamery, a neukládejte jejich kopie do počítače. Je to proto, že kdokoli s frází pro obnovení ji může použít k obnovení vašeho zařízení a potenciální krádeži vašich aktiv.

4/5 pro návrh hardwaru

4/5 snadného použití

Integrace Shapeshift

Hlavním prodejním bodem KeepKey je jeho integrace s Shapeshift. To znamená, že peněženka již má uvnitř kryptoměnu kryptoměnu. Díky tomu je obchodování mezi kryptoměnami snadné a pohodlné.

Tuto funkci brzdí omezená podpora kryptoměny. Neměl by to však být problém pro uživatele, kteří nemají v úmyslu obchodovat s jinými kryptoměnami než těmi hlavními, které podporuje Shapeshift.

Klientské rozhraní KeepKeyKlientské rozhraní KeepKey

Verdikt: Stojí KeepKey v roce 2020 stále za nákup?

KeepKey zaostává v soutěži o luxusní hardwarovou peněženku ve srovnání s modely Trezor Model T a Ledger Nano X. Mají robustní fyzický design a snadný proces instalace, ale vážně postrádají podporu mincí. Z bezpečnostního hlediska není ShapeShift tak otevřený ani podrobný jako ostatní výrobci, když vysvětluje, jak může jejich zařízení chránit vaše kryptoměny – což může být trochu varovným signálem. Zatímco jejich nejnovější aktualizace firmwaru opravila nedávno objevenou chybu zabezpečení kódu PIN, existují další chyby zabezpečení, které přímo souvisejí s hardwarem KeepKey a nelze je opravit.

Pro příležitostné obchodníky nebo nováčky v krypto nemusí chtít tolik utrácet za hardwarovou peněženku. A zatímco KeepKey je nejdostupnější peněženka za 49 USD, bezpečnostní problémy jsou dostatečné k tomu, aby spotřebitelé vážně zvážili utrácení dalších 10 USD za Ledger Nano S, který je bezpečnější a kompaktnější.

Je tedy KeepKey v roce 2020 stále na nákup? Odpověď je bohužel ne.

Recenzováno: 30. května 2019 Angela Wang

Aktualizováno 25. května 2020 v souvislosti s nejnovějšími chybami zabezpečení.

Hodnocení bezpečnosti: 3/5

Podpora více měn: 2,5 / 5

Hardwarové provedení: 4/5

Snadné použití: 4/5

Konečné skóre: 3,38 / 5

Specifikace produktu KeepKey (technické specifikace)

Procesory Procesor ARM Cortex-M3
Kompatibilita 64bitový stolní počítač (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux). Kompatibilní také se smartphony Android.

Konektor

USB micro-B
Bezpečnostní certifikace Nula
Velikost Velikost: 38 x 93,5 x 12,2 mm 

Hmotnost: 54 g

Podporovaná aktiva 40+ Podporovaná aktiva

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Produkt", "značka": "Shapeshift", "název": "KeepKey", "obraz": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/Keepkey.jpg", "popis": "Peněženka KeepKey byla vydána v roce 2015. Jedná se o hardwarovou peněženku, kterou mohou držitelé digitálních aktiv používat k bezpečnému ukládání svých kryptoměn.", "Posouzení": { "@typ": "Posouzení", "titulek": "Recenze KeepKey Hardware Wallet: Stojí to za to koupit?", "název": "KeepKey", "popis":"Peněženka KeepKey byla vydána v roce 2015. Jedná se o hardwarovou peněženku, kterou mohou držitelé digitálních aktiv používat k bezpečnému ukládání svých kryptoměn. V soutěži o luxusní peněženku však zaostává. Přesto existují další dostupnější alternativy, pokud jste v oblasti kryptoměn nováček nebo příležitostný obchodník.", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/keepkey-review-still-worth-buying/", "recenze": "Peněženka KeepKey byla vydána v roce 2015. Jedná se o hardwarovou peněženku, kterou mohou držitelé digitálních aktiv používat k bezpečnému ukládání svých kryptoměn. V soutěži o luxusní peněženku však zaostává. I když mají robustní fyzický design a snadný proces instalace, peněženka vážně postrádá podporu coinů a má neodstranitelné bezpečnostní problémy. ", "datum zveřejněno": "10. 10. 2019", "recenzeHodnocení": { "@typ": "Hodnocení", "ratingValue": "3.38", "nejhorší hodnocení":"0", "nejlepší hodnocení": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "název": "Angela Wang" }, "vydavatel": { "@typ": "Organizace", "název": "Boxmining", "logo": { "typ": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "nabídky": { "@typ": "Nabídka", "priceCurrency": "americký dolar", "cena": "49", "url":"https://shapeshift.io/keepkey/" }}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me